درباره ما

فعالیت ما:

پرتو یک مدرسه آنلاین در زمینه ترویج‌ و حمایت‌گری است. ما در دوره‌های آموزشی‌مان تلاش می‌کنیم تا با مشارکت گروه‌های تاثیرگذار جامعه مهارت‌های حل مشکلات اجتماعی را افزایش دهیم، راه‌کار‌های مناسب برای رسیدن به جامعه توانمندتر را بیابیم و افراد و گروه‌های ترویج‌گر اجتماعی را در کسب مهارت‌های مدیریتی و ترویج‌گری یاری کنیم.

تاریخچه ما:

اولین دوره‌‌های آموزشی ما در مدرسه پرتو، در سال ۱۳۸۹ برای آموزش مهارت‌های «کارآفرینی اجتماعی» و با هدف توسعه راه‌حل‌های عملی برای مشکلات اجتماعی آغاز شد. پس از سه سال تجربه موفق در این زمینه و با توجه به نیاز دانش‌آموخته‌گان مدرسه  و خلاء آموزشی موجود تصمیم گرفتیم تا بر موضوع «ترویج و حمایت‌گری» تمرکز بیشتری داشته باشیم. در نتیجه، «مدرسه ترویج وحمایت‌گری پرتو» در سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را با پشتیبانی موسسه اوراسیا آغاز کرد تا در آن دوره‌های آموزشی برای افزایش مهارت‌های مدیریتی و ترویج‌گری ارائه کند.

مخاطبان ما:

همه شهروندان در هر گوشه از ایران که علاقمند به مشارکت و تاثیرگذاری در جامعه پیرامون خود در زمینه‌‌‌های مورد علاقه‌شان باشند مخاطب دوره‌های آموزشی ما هستد. دوره‌های آموزشی مدرسه پرتو به‌ویژه می‌تواند برای دست اندرکاران اجرای پروژه‌های ترویج و حمایت‌گری، خیریه و عام‌المنفعه بسیار مفید باشد. مدرسه ترویج و حمایت‌گری پرتو هیچ محدودیتی برای شرکت در دوره‌ها ندارد.

ارزش‌های ما:

ما در مدرسه ترویج و حمایت‌گری پرتو به ارزش‌هایی چون «برابری افراد»، «حفظ حریم خصوصی»، «شفافیت فرایند آموزش»، «کاربردی بودن دوره‌ها»، «یادگیری مشارکتی» و «توانمند سازی» با هدف توسعه پایدار باور داریم. 

دوره‌های آموزشی ما:

دوره‌های آموزشی ما در مدرسه پرتو با هدف توسعه پایدار در موضوعات اجتماعی و برای افزایش مهارت‌های شرکت‌کنندگان در تصمیم‌گیری، حل مساله و پیشبرد فعالیت‌های مشارکتی آنها طراحی می‌شوند و آموزش‌ها بر اساس استفاده از تجربیات شرکت‌کنندگان خواهد بود. از این رو شرکت‌کنندگان در دوره‌ها به جای دریافت پاسخ یک مسأله از تسهیل‌گران دوره، می‌آموزند که چگونه آن مسأله را حل کنند. تلاش ما بر این است که در دوره‌های آموزشی به‌جای تکیه بر مسایل نظری مثال‌های عملی و واقعی و راه‌حل‌های اجرایی‌ ارائه کنیم. بنابرین تمرکز ما بر آموزش مهارت‌ها و راهکارهایی برای حل مشکلات اجتماعیِ پیرامون با کسب مشارکت گروه‌های تاثیرگذار و افزایش آگاهی شهروندان است.

برای آشنایی با دوره‌های آموزشی ما بر پیوند زیر کلیک کنید:

فهرست دوره‌های آموزشی مدرسه ترویج و حمایت‌گری پرتو

تماس با ما:

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.