ترویج و حمایت‌گری با طرح‌های گرافیکی خلاقانه

عکس‌ها و ویدیو‌های دردناک بسیاری از شکارچیانی که حیوانات را برای پوست و عاجشان شکار می‌کنند وجود دارد. اما صندوق جهانی طبیعت به جای استفاده از این‌گونه عکس‌ها، از تصاویر گرافیکی و خلاقانه برای رساندن پیام خود به مخاطب استفاده می‌کند.

صندوق جهانی طبیعت یک سازمان بین‌المللی غیرانتفاعی است که بر روی مسائل حفاظت از منابع طبیعی، تحقیق و پژوهش و ترمیم محیط‌زیست کار می‌کند. این سازمان، بزرگترین سازمان حفاظت از محیط‌زیست مستقل در جهان است که با ۱،۲۵ میلیون مشترک  در بیش از۱۰۰ کشور فعالیت می‌کند و حدود ۱۳۰۰ پروژه حفاظتی و محیط‌زیستی را نیز در گوشه‌گوشه جهان حمایت می‌نماید. این صندوق با هدف «توقف و معکوس‌سازی نابودی محیط‌زیست» تلاش دارد تا دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کند.

آنچه برای این سازمان اهمیت دارد، انتقال پیام به عموم مردم و بالا بردن سطح آگاهی عمومی در مورد اهمیت محافظت از طبیعت است. به همین دلیل هم آنها تمرکز شدیدی بر تبلیغات دارند. کارزارهای آنها بر طرح‌های خلاقانه تبلیغی با پیام‌هایی قوی استوار است. هدف این کارزار خدمات عمومی این است که با توانمندسازی مخاطبان خود، آنها را به ترویج‌گرانی صریح برای حفاظت از طبیعت تبدیل کند و به این ترتیب با کاهش اثرات مخرب انسان‌ها بر محیط‌زیست آینده‌ای پایدارترایجاد کند.

این سازمان می‌گوید: هر روزه، دولت‌ها، شرکت‌‌ها و حتی اشخاص تصمیماتی می‌گیرند که روند بقای گونه‌های مختلف جانوری، مکان‌های محافظت شده و باقی‌ماندن منابع طبیعی را تحت تاثیر قرار می‌دهند. زمانی که گونه‌های آسیب‌پذیر و منابع طبیعی تهدید می‌شوند، نمی‌توانند صحبت کنند و کمک بخوانند. اما ما می‌توانیم. صندوق جهانی طبیعت این طرح‌ها را در مکان‌های عمومی، از جمله در فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های مترو و همین‌طور در شبکه‌های اجتماعی به نمایش گذاشته است.

منبع