درست است که زلزله خبر نمی‌کند، اما تجربه نشان داده است که ایجاد آمادگی در برابر زلزله یکی از موثرترین عوامل در کاهش عواقب ناشی از آن است.

برای آن که به عنوان یک فرد دارای معلولیت که ترویج‌گر حقوق خود است، در کار خود موفق شوید، ابتدا لازم است احساس و نحوه واکنش خود در قبال مشکلات را درک کنید تا بدانید به چه راهبردها و مهارت‌هایی نیاز دارید. تمرین افزایش خودآگاهی برای این مهم به کمک شما می‌آید.

کاربرد عملی این شفافیت در فعالیت‌های ترویجی و اجتماعی اهمیت ویژه‌ای دارد.

گفتگو درباره حقوق افراد دارای معلولیت، برای ترویج‌گران این حوزه بسیار مهم است. ابزار و روش‌های مختلفی می‌توانند در شکل‌گیری گفتگو پیرامون این موضوع کمک کنند.

21 مارس روز جهانی «سندرم داون» است. این اختلال بر رشد فیزیکی نوزاد تاثیر گذار است و موجب بروز مشکلاتی در سطوح مختلف یادگیری می شود.

« اگر در موقعیتی هستید که می‌توانید در زندگی زنان دیگر تغییر ایجاد کنید دیگر مانعی نمی‌تواند شما را از مسیری که انتخاب کردید بازدارد.» این‌ها گفته‌های آیه الو

ما به کسب وکار پایدار معتقدیم نه به کمک‌های مقطعی! 
ترویج کارآفرینی با رویکرد تجارت عادلانه و توسعه کسب و کار پایدار در میان زنان روستایی راهکاری برای تحول زندگی زنان است.

همه ما راه و رسم استفاده از تلفن را بلدیم، ولی می‌توانیم راه استفاده بهتر از آن را به عنوان یک ابزار ترویج‌گری به منظور به‌دست آوردن خواسته خود، یاد بگیریم

روشی برای مشاهده نظام‌مند رفتارهای افراد و تکنیکی که در آن محقق به صورت واضح، قواعدی را برای مشاهده و ثبت رفتار به خدمت می‌گیرد

در ۷ گام توضیح داده‌ایم که چه‌طور می‌توانیم برای کمک به این قشر از جامعه فعالیت‌های ترویجی انجام دهیم.

پاسخ‌های سرراست به سوالاتی که بسیاری از ما درباره‌ی کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت داریم.

برای افراد دارای معلولیت در جهان، اهمیت زیادی دارد که معلولیت‌هایشان به درستی ترسیم شود و عزت نفس‌شان خدشه‌دار نشود.

یک تست ساده برای سنجش میزان رعایت حقوق فردی افراد دارای معلولیت
گرچه بسیاری از ما به حقوق خود واقف هستیم اما گاهی تشخیص این که این حقوق تا چه میزان رعایت می‌شوند، کار ساده‌ای نیست. اینجاست که ابزار کمکی، مانند این پرسشنامه به یاری ما می‌آیند.

در این مقاله به اختصار به شرح یکی از پروژه‌های موفق برای کمک به تحقق حقوق افراد دارای معلولیت در کشور تیمور شرقی٬ می‌پردازیم.

طراحان و اجراکنندگان این کمپین می‌گویند هدف مشخص آن اصلاح «رفتارهای ترافیکی» است.

حمایت از محصولاتی که در آن حقوق انسان‌ها محترم شمرده شده باشد و به محیط زیست آسیبی نرساند، چه مزایایی برای ما و جامعه دارد؟

«حالا می‌دانم» کمپینی برای آگاه‌سازی کودکان درباره‌ی آزار جنسی

آن‌ها تلاش می‌کنند بچه‌های خردسال انواع سوءرفتار را بفهمند و بتوانند تشخیص دهند. به شیوه‌ای آزموده‌شده، مناسب سن، و فراخور بچه‌هایی با تواناهایی‌های مختلف و سطوح درک متفاوت.

سرراست‌ترین تعریف برای «تجارت عادلانه»: خرید و فروش محصولاتی که در مراحل تولید و فروش آن به انسان‌ها و محیط زیست احترام گذاشته شده باشد

شرکت مایکروسافت یک برنامه (اپ) ارائه کرده که از دوربین گوشی هوش‌مند استفاده می‌کند تا جهانی که در مقابل‌اش می‌بیند را برای نابینایان روایت کند.

ورزش‌کاران و هنرمندان آستین بالا زده‌اند تا کاری برای نوزادانی که والدین‌شان قصد فروش‌ آن‌ها را دارند، بکنند

کنش‌گری یعنی اقدام برای حمایت از یک هدف و دغدغه.

به زبان ساده، کنش‌گری یعنی اقدام برای حمایت از یک هدف و دغدغه. اگر به حفاظت از حیوانات و رفاه آن‌ها علاقه داریم، چرا از عمل‌کردن به باورهای خودمان شروع نکنیم؟

در این مقاله، نگاهی می‌اندازیم به راه‌ حل‌های خلاق ترویجی که توسط جامعه دیده‌بان جهانی با هدف مبارزه با آلودگی هوا طراحی و اجرا شده است: کمپین «لشکری از سطل‌ها»

جلب مشارکت شرکت‌های خصوصی در پروژه‌های ترویجی – اجتماعی؛ بهترین استراتژی چیست؟

کند بودن مراحل اداری، فساد در برخی ادارات و عدم آگاهی صحیح مردم در مورد حقوقشان، دسترسی افراد به خدمات مورد نیازشان را تقریبا غیرممکن می‌سازد.

«مینیمالیسم» یا همان ساده‌زیستی راهی است برای متوقف کردن تجمل‌گرایی‌ای که این روزها ما را احاطه کرده و در خود فرو می‌برد.

نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌هایی که به سادگی چند کلیک قابل نصب و استفاده هستند از کاربردهای تکنولوژی برای افراد دارای معلولیت‌اند

سسامی استریت که یک برنامه‌ی مشهور و پربیننده‌ی عروسکی در آمریکا شخصیت تازه‌ای به نام «جولیا» را به فهرست عروسکان برنامه اضافه کرده است

سازمان مردم‌نهادِ شما باید تصمیم‌های مهمی برای سال نو بگیرد. در چند هفته آینده با دوستان و فامیل جمع شوید، خوش بگذرانید، و بر رویداد‌های سالی که گذشت تامل کنید

گروه تمرکزی نوعی از مصاحبه‌ی گروهی است که در آن چند نفر شرکت­‌کننده و یک تسهیل‌گر یا گرداننده (به غیر از تسهیل‌گر) حاضر هستند...

جاها دوکوره (Jaha Dukureh) سفیر صلح و دوستی برای سازمان ملل در آفریقا و یکی از ترویج‌گران مهم در زمینه جلوگیری از ختنه زنان و ازدواج کودکان است.

قصد سازمان ملل برای انتخاب موضوع «دنیای 50-50» آگاه‌سازی و افزایش تلاش‌ها برای رسیدن به برابری در عرصه کاری بین زنان و مردان قبل از سال 2030 میلادی (1409 شمسی) است

لگو که یک شرکت اسباب‌بازی‌سازی بزرگ و مشهور دانمارکی است اعلام کرده که عروسک‌هایی از زنان دانشمند می‌سازد

سازمان ملل از سال 1392، 13 اسفند را روز جهانی حیات وحش اعلام کرده است. روزی که در آن جهانیان روی مسائل مربوط به حیات وحش متمرکز می‌شوند و از اهمیت آن سخن می‌گویند.

در پروژِه‌های ترویجی با وجود بودجه‌های محدود، امکان تبلیغات گسترده وجود ندارد در چنین شرایطی رسانه‌ها مهم‌ترین ابزار برای شناساندن شما به دیگران می‌شوند

بررسی نظریات ذی‎نفعان شیوه‌ای عالی برای به دست آوردن اطلاعات ژرف‌کاوانه درباره گروه‌های هدف شما است

ما به عنوان ترویج‌گران و شهروندان مسئول از شرایط معلولان چه می‌دانیم؟ از نیازهاشان خبر داریم؟ می‌دانیم بسیاری از آن‌ها به دلیل نبود امکانات مناسب خانه‌نشین شده‌اند؟

بخش مهمی از ارتباطات ما به صورت شفاهی برقرار می‌شود. ایجاد ارتباط شفاهی موثر نیازمند چند عامل اساسی است و نمی‌توان آن را از توان‌مندی‌های میان‌فردی دیگر مانند ارتباط غیر شفاهی، گوش دادن و صراحت جدا کرد.

برای برگزاری یک جلسه آنلاین موفق باید مقدمات آن را فراهم کنیم، این‌جا به ۵ نکته‌ که رعایت آن‌ها برای برگزاری جلسات راه دور ضروری است، می‌پردازیم

سوم دسامبر(13 آذر) روز جهانی معلولان است. روزی که قرار است توجه افکار عمومی و دولت‌ها را به مسائل و نیازهای این قشر از جامعه جلب کند.

اپلیکیشن «نجات آسان» به زنان اجازه می‌دهد بدون آگاهی آزاردهندگان‌شان برای کمک تماس بگیرند.

حمعیت قابل توجهی از مردم این کشور (حدود ۵۵۰ میلیون)، به توالت دست‌رسی ندارند

۱۹ نوامبر روز جهانی توالت است. بعضی نام‌گذاری یک روز به نام «توالت» را دست‌مایه خنده و شوخی می‌کنند و شاید خیلی از ما ندانیم دست‌رسی مناسب به «توالت» یکی از شاخص‌های توسعه است

یکی از مهم‌ترین مباحث مطرح در انواع فعالیت‌ها و شغل‌ها، شفافیت و پاسخ‌گویی است. کاربرد عملی این دو واژه در فعالیت‌های ترویجی و اجتماعی هم خیلی مهم است

در هر فعالیتی پیش می‌آید که طرف مقابل یا رقیب، قواعد مذاکره را رعایت نکند، یا آنچه که از یک مذاکره سالم انتظار می‌رود صورت نگیرد. در چنین شرایطی چه باید کرد؟

کمپین «کتاب به جای گل» اگر چه پس از مرگ غم‌انگیز یک روزنامه‌نگار حوزه‌ی فرهنگ و هنر شکل گرفت، اما نویدبخش اتفاقات خوبی شد.

«کتاب‌خانه‌ی کوچک رایگان»، ایده‌ای که در شهر کوچکی در یکی از ایالت‌های شمالی آمریکا شکل گرفت و به سرعت فراگیر شد

یکی از شهروندان شهر کوچکی در یکی از ایالت‌های شمالی آمریکا به یاد مادرش که معلم مدرسه و عاشق کتاب و خواندن بود، یک کتاب‌خانه‌ی کوچک شبیه به کلبه طراحی کرد...

پنج دلیل برای این‌که بدانیم چرا توان‌مند کردن دختربچه‌ها به نفع همه‌ی افراد جامعه است

در دنیای امروز «ارتباطات» نقش تعیین‌کننده‌ای دارد، برای همین لازم است دانسته‌های خود را از این مهارت به روز کنیم و افزایش دهیم

ایکیا، واسطه‎ی کمک کودکان به یکدیگر شد

ای موفق شدن در این مذاکرات علاوه بر چهارچوب مذاکره باید جزئیات و ریزه‌کاری‌های زیادی را رعایت کرد.

آیا تلاش می‌کنید توجه بخش‌هایی از جامعه را به کارزارتان جلب کنید و آن‌ها را با خود هم‌راه کنید؟ شبکه‌های اجتماعی خوب‌اند اما حامیان آنلاینِ دنیای مجازی را به داوطلبان فعال پروژه‌ی ترویجی تبدیل کردن یک مرحله جلوتر است.

مطالبه این کمپین روشن است: «رعایت حق عابر پیاده، خواست مشترک ماست.»

مذاکرات مثل هر چالش دیگری، نیاز به ‌آماده‌سازی دارد. علاوه بر تهیه مقدمات مذاکره، شما به عنوان مذاکره‌کننده باید از نظر فردی هم آماده باشید...

نهم شهریورماه روز ملی یوزپلنگ ایرانی است. گونه‌ای مهم و در معرض انقراض که از آن با عنوان «یوزپلنگ آسیایی» هم یاد می‌شود

تصور اغلب مردم از «مذاکرات»، اتاق‌های کنفرانس، لباس‌های رسمی و توافقات میلیونی است، اما در حقیقیت همه ما هر روز در حال «مذاکره» با دیگران هستیم.

شاید بتوان گفت دریاچه خزر فراتر از یک محدوده‌ جغرافیایی و خاطره‌ مشترک میلیون‌ها ایرانی است.

همه ما در دوران کاری خود با لحظات سختی مواجه می‌شویم. در این لحظات چه‌طور خشم خود را مهار کنیم؟

تصویر مربوط به کمپین شرکت بی‌ام دابلیو در دوبی است

کمپین «امنیت جاده‌ها» نام کمپینی است که در لبنان راه‌اندازی شده تا به کاهش حوادث جاده‌ای کمک کند.

"سه‌شنبه‌های بدون‌ خودرو"، اگر علاقه‌مند و پیگیر اخبار محیط‌زیستی هستید حتما تا به حال با این عبارت مواجه شده‌اید، نام کمپینی که در راستای فرهنگ‌سازی برای کاهش استفاده از خودروهای شخصی و به تبع آن کاهش آلودگی هوا راه‌اندازی شده است.

می‌گویند هر زنی می‌تواند یک قهرمان گمنام باشد «از زنان فرهیخته و دانشگاهی گرفته تا مادری که پشت ماشین‌اش ترشی می‌فروشد.»

امروز ۲۱ تیرماه روز ملی بدون نایلکس (پلاستیک) است، روزی که قرار است یادآورآسیبی باشد که پلاستیک به محیط زیست می‌زند و مشوقی باشد برای نه گفتن به کیسه‌های پلاستیکی.

در سال‌های اخیر فعالان اجتماعی نگاه ویژه‌تری به مسائل و مشکلات جامعه معلولان داشته‌اند و تلاش کرده‌اند مطالبات آن‌ها را پیگیری کرده و مردم را نسبت به مشکلات آن‌ها آگاه کنند.در تازه‌ترین این حرکت‌ها کمپینی با نام #۱۱ایران فعالیت خود را آغاز کرده است.

هر پروژه و برنامه‌ای نیاز به ارزیابی دارد. ارزیابی پروژه‌ها از این جهت مهم است که بدون آن، فهمیدن این‌که چه روندی را طی کرده‌ایم و از کجا به کجا رسیده‌ایم ممکن نخواهد بود.

ولیعصر؛ طولانی‌ترین خیابان خاورمیانه، خیابان پرخاطره‌ ساکنین پایتخت ایران که مهم‌ترین ویژگی‌اش، نه کافه‌ها و فروشگاه‌های رنگارنگ، نه جوی‌عریض و روان و نه پیاده‌روهای فراخ، بلکه درخت‌های چنار آن است.

از دربند، درکه، فرحزاد و فشم، در تهران و فضاهای باز تفریحی در سایر شهرها تا قهوه‌خانه‌ها و رستوران‌های سنتی، چیزی که در سال‌های اخیر پای ثابت دورهمی‌های جوانان بوده، "قلیان" است. قلیانی که تحقیقات نشان داده به مراتب از سیگار برای سلامتی مضرتر است. حالا کمپینی با نام «قلیان‌ها را گلدان کنیم» با هدف تغییر این فرهنگ راه افتاده است. این کارزار با هدایت وزارت بهداشت و انجمن‌های پزشکی در ایران به راه افتاده است.

جلب مشارکت جامعه، یک اصل مهم در هر فعالیت اجتماعی، و چالشی است که ترویج‌گران هم برای فعالیت‌ها و پروژه‌های ترویجی خود، با آن رو به رو هستند.

"طبیعت ایران به ما تعلق ندارد؛ ما به آن تعلق داریم" این شعار کمپین «#آشغال_نریزیم» است. کمپینی که یک خبرنگار راه انداخته و با استقبال شمار زیادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی و چهره‌های مشهوری چون مهناز افشار و سیامک انصاری از بازیگران سینما و تلویزیون مواجه شده است.

بر اساس آخرین آمارها از سازمان جهانی کار 168 میلیون کودک کار در سراسر جهان وجود دارد. در ایران اما آمار دقیقی از شمار کودکان کار وجود ندارد. تنها آمار رسمی به سال ۸۵ بر می‌گردد که تعدادشان یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر اعلام شد.

اقیانوس‌های پهناور، وسیع و چشم‌نواز که بیش از 71 درصد سطح زمین را به خود اختصاص داده‌اند زندگی و حیات همه موجودات به آن‌ها بستگی دارد.

خشک‌سالی، یکی از مهم‌ترین چالش‌های محیط زیستی ایران است. خشک‌سالی‌ای که به گفته کارشناسان امکان دارد ده‌ها سال به طول بیانجامد.

هر کودکی متفاوت و منحصر به فرد است؛ افراد دارای اوتیسم هم ممکن است با یکدیگر تفاوت‌هایی داشته باشند.

15 خرداد ماه (پنجم ماه ژوئن)، روز جهانی محیط زیست است. روزی که از سوی سازمان ملل تعیین شده تا توجه مردم و دولت‌ها را به مساله محیط زیست جذب کند.

اگر در خیابان‌های کلان شهرهای ایران رانندگی کرده باشید حتما بارها از آشفتگی ترافیک و نامنظم بودن خودروها در مسیرشان کلافه شده‌اید و یا شاهد تصادفات زیادی به همین دلیل بوده‌اید.

اشتباهات، فرصت‌هایی برای یادگیری‌اند، معمولا تجربه شکست‌های پیاپی، پیش از موفقیت،‌ اتفاق می‌افتد. مهم این است که در هر شرایطی ایمان داشته باشید که «می‌توانید»؛ با این باور، نیمی از راه را طی کرده‌اید.
در این نوشتار، ۱۲ نکته که شما را برای ادامه حرکت، بعد از شکست‌ها و اشتباهات کمک می‌کنند را می‌خوانیم...

با توجه به کثرت فعالان حوزه مبارزه با مصرف دخانیات، تا کنون اقدامات بسیار متعدد و متنوعی،‌ برای پیشگیری و کاهش مصرف دخانیات صورت گرفته است، اما از آنجا که بسیاری شرکت‌های تولید دخانیات، از مصرف بیشتر دخانیات توسط مردم، سود می‌برند، این مبارزه راحتی نیست!

تنوع زیستی، معیشت مردم و توسعه پایدار را در کلیه حوزه‌ها از جمله بخش‌های اقتصادی همچون کشاورزی، جنگلداری، شیلات و گردشگری پایه‌ریزی می‌نماید. از این رو، حفظ تنوع زیستی، در ارتقای کیفیت زندگی عموم از اهمیت بالایی برخوردار است.

امروزه ابزار ارتباطی، به وسیله‌ای برای ابراز و تحقق اراده جمعی تبدیل شده‌اند. بسیار شاهدیم که چگونه کارزارهای مختلف مردمی، برای معرفی و جذب حمایت از فعالیت خود، از ابزار ارتباط جمعی استفاده می‌کنند. به طور قطع، اهمیت دنیای ارتباطات، از دید مجامع جهانی نیز پنهان نمانده است...

شناخت محیط در شروع هر کسب و کار، پروژه ترویجی و یا فعالیت اجتماعی، اهمیت زیادی در تعیین استراتژی‌‌های مناسب در مسیر پیش رو دارد. پِست یک ابزار تحلیلی برای شناخت شرایط محیط و به دست آوردن تصویری جامع از فرصت‌ها و تهدیدات فضای پیرامون است.

همیشه وضعیت موجود در کار و فعالیت ما،‌ با وضعیت مطلوب و آنچه که انتظار داشته‌ایم، همخوانی ندارد. اما چطور می‌تواانیم وضعیت موجود را به وضعیت مطلوب، نزدیک‌تر کنیم؟
تجزیه و تحلیل فاصله، روند ساده‌ای را برای طی این مسیر، نشان می‌دهد.

سبک زندگی مصرف‌گرایانه ما، بزرگ‌ترین بلای جان طبیعت شده است. با مصرف بیشتر، ما هر روز در حال تولید زباله بیشتر و تحمیل آن بر پیکر زمین هستیم. جلوگیری از اسراف، یعنی تولید زباله کمتر و کمک به بهبود حال زمین...

تجزیه و تحلیل به شیوه سوات (SWOT) با استفاده از ابزار ماتریسی مرسومی صورت می‌گیرد که می‌تواند یک ارزیابی عینی و انتقادی را برای برنامه‌ریزی استراتژیک در اختیارمان بگذارد. این روش تجزیه و تحلیل به چهار قسمت تقسیم می‌شود...

کمتر کسی است که سیزده بدر را در خانه بگذراند. در ساعت اولیه روز، خيابان‌ها شلوغ و پر‌ رفت و آمد می‌شوند؛ پارک‌ها و فضاهای طبيعی اطراف شهر، پذيرای ميليون‌ها زن و مرد، پیر و جوان و كودک می‌شود.

مانند هر بیماری دیگر، شناخت کافی درباره اوتیسم برای کمک به مبتلایان، توسط خانواده‌های آنها و سایر اعضای جامعه، امری ضروری است. در آستانه روز جهانی آگاهی‌رسانی درباره اوتیسم (2 آوریل)، نگاهی به چیستی این بیماری، پروژه‌های فعال در این زمینه، و اهمیت تغییر دیدگاهمان در خصوص این بیماری می‌اندازیم.

گاهی اوقات پروژه‌ها در هر زمینه‌ای که باشند و با هر میزان تحلیل و بررسی، به بن بست برمی‌خورند. در چنین شرایطی، پرورش راه حل‌های خلاقانه‌، برای پیشرفت پروژه ضروری است.تریز (TRIZ) روشی برای خلاقانه برای حل مشکل است.

ویلیام ویلبرفورس تاثیر بسیاری از توماس کلارکسون، نویسنده و بنیان گذار «انجمن لغو تجارت برده» گرفت و از طریق او با فعالان لغو برده‌داری همچون اولادا اکویانو که خود برده بوده و کتابی هم در این زمینه نوشته، ملاقات کرد.

خصوصیات فردی یک رهبر با هوش هیجانی بالا چیست؟ در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که چرا داشتن هوش هیجانی برای رهبران مهم است و چگونه می‌توان آن را ارتقا بخشید.

راه‌های ساده‌ای برای لذت بردن از تعطیلات نوروزی وجود دارد. حتما لازم نیست خودتان را به دردسر برنامه‌ریزی بیندازید! اما این راه‌ها چه هستند؟

این تصمیمات، می‌تواند پروژه ترویجی شما را در سال جدید متحول کند!

اصلاح عادات نه چندان درست، حرکتی کوچک است که می‌تواند زمینه‌ساز تغییرات بزرگ شود.
بیایید در سال نو، برای ساختن جامعه‌ای بهتر، چند عادت غلط را دور بیندازیم و با عادات درست وساده، جایگزین کنیم.

کمپین «هر یک دختر صد تا می‌ارزد» در مصر، با به تصویر کشیدن زنانی که در حوزه‌های کاری به اصطلاح «مردانه» موفق عمل کرده‌اند این تصور رایج اما غلط را به چالش می‌کشد.

اشتغال زنان یکی از پایه‌های اصلی توانمندسازی زنان برای توسعه اقتصادی و اجتماعی است. به مناسبت هشتم مارس «روز جهانی زن» در این مقاله، یکی از پروژه‌های موفق ترویجی در این حوزه را که توسط انجمن زنان کارآفرین ترکیه اجرا شده است با هم مرور می‌کنیم.

ملاقات با مقامات رسمی و افراد مهم و تاثیرگذار از جمله سیاست گذاران و تصمیم‌گیرندگان از قدم‌های اصلی حرکت‌های ترویجی به شمار می‌آید. دراین مطلب، بایدها و نبایدهایی برای داشتن جلسات موفق را با هم مرور می‌کنیم .

در سپتامبر ۲۰۱۵ کمپین نشان سیاه تبدیل به نقطه امیدی برای کسانی که در معرض خشونت خانگی هستند، گردید.

سال‌هاست که ولنتاین از روز عشق تبدیل به روزی برای فروش بیشتر کارخانه‌های شکلات‌سازی و عروسک‌سازی شده است، رسوم مدرنی را به همراه خود آورده است و عده زیادی به همین دلیل به بزرگداشت این روز نقد دارند.

حضور پایین زنان و دختران و نابرابری شدید بین مردان و زنان در این حوزه‌ها باعث شده است که یکی از دغدغه‌های مهم ترویجگران حوزه برابری برداشتن این فاصله باشد، به همین دلیل درطول سال‌های اخیر جنبش‌‌هاو کارزارهای زیادی در این حوزه انجام شده است، که در اینجا به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

انجمن قلب آمریکا، رنگ قرمز را به عنوان رنگ اصلی کارزار مبارزه با بیماری قلبی انتخاب کرده است؛ تا با الهام از این‌که قرمز، رنگ قلب است و با توجه به این خصلت قرمز، این رنگ را به رنگ آگاهی‌دهنده در مورد بیماری‌های قلبی در زنان تبدیل کند.

احتمالا خبر این که باربی‌های جدید با شکلی نسبتا متفاوت وارد بازار شده است را شنیده‌اید. در این مقاله می‌خوانیم که این تغییر چگونه اتفاق افتاد؟

روز چهارم فوریه در تقویم سلامت به عنوان روز جهانی سرطان نام گذاری شده است. هرساله انجمن جهانی سرطان به منظور افزایش آگاهی عمومی در خصوص این بیماری، شعار‌ها یا برنامه‌های خاصی را در نظر می‌گیرد

در این مطلب به اختصار به بررسی این همه توجه به باربی و هم چنین بررسی تاثیر انتقادات وحرکت‌های ترویجی در امروزی شدن باربی می‌پردازیم.

کارزارهای پیشنهادی پرتو به شما در جهت کاهش آلودگی هوا

آیا می‌خواهید استرس و فشار را کم کنید و بر روی کارها هم بیشتر سوار باشید؟ ما راهکارهایی را به شما پیشنهاد می‌کنیم که با در نظر گرفتن آنها می‌توانید به شیوه‌ای موثر اولویت‌بندی کنید و کارها را به ترتیبی که اهمیت دارند و در زمان مناسب، به پایان برسانید.

در اوایل سال ۲۰۱۵، کارزاری با هدف تغییر تصویر اسکناس ۲۰ دلاری به چهره یک زن شروع به کار کرد. ظرف مدت کوتاهی بیش از ۷۲ هزار نفر در یک نظرسنجی آنلاین به ۱۵ نامزد پیشنهادی رای دادند.

توانایی یافتن راهکارهای مناسب برای حل مشکلات از مهمترین‌ عواملی است که می‌تواند به موفقیت و یا شکست یک پروژه ترویجی و حتی یک سازمان بیانجامد.

علیرغم اینکه خشونت کلامی یکی از شایع‌ترین انواع خشونت است، بسیاری هنوز بر این باورند که این نوع خشونت صدمه چندانی به افراد وارد نمی‌کند. یکی از عواملی که به این باور دامن می‌زند این است که خشونت کلامی برخلاف خشونت فیزیکی، آثار قابل مشاهده‌ای بر جای نمی‌گذارد.

ایران بالاترین نرخ زایمان سزارین را در دنیا دارد؛ بیش از نیمی از زایمان‌ها در ایران به شیوه سزارین انجام می‌گیرد.

از روز ۴ آذر ماه که «روز جهانی رفع خشونت علیه زنان» نام گرفته است، تا ۱۹ آذر ماه که «روز جهانی حقوق بشر» است، کارزارهای مختلفی در جهت آگاه‌سازی و ترغیب گروه‌های مختلف در جهت انجام اقدامات عملی برای پایان دادن به خشونت علیه زنان و دختران در جهان انجام می‌شود.

در اغلب مواقع همه ما ‌دوست داریم که بتوانیم به روشنی مقصودمان را بیان کنیم، اما هیچ‌کس در برقراری ارتباط با دیگران بی‌نقص نیست. به کارگیری این ۸ نکته می‌تواند در مدت کوتاهی به بهبود مهارت‌های ارتباطی بیانجامد.

مهمترین هدف یک کارزار مردمی معمولا رساندن پیام پروژه ترویجی به تاثیرگذاران و قانون‌گذاران است، تا با همکاری آنها راهکارهایی برای حل مسئله ترویجی پیدا شود.

یکی از حوزه‌های اصلی فعالان حقوق حیوانات، چه در ایران و چه در سایر کشورهای جهان، تلاش برای توقف استفاده از حیوانات در سیرک‌ها و سایر برنامه‌های نمایشی است.

در بخش اول این مقاله روش‌های تعیین اهداف پروژه، شناخت تاثیرگذاران و تعیین منابع را مرور کردیم. در این بخش به چگونگی تدوین بودجه و جمع‌آوری کمک‌های مالی برای پروژه‌های ترویجی می‌پردازیم.

بانکو دل لیبرو (Banco del Libro) یک موسسه‌ غیردولتی در کشور ونیزوئلا است که به ترویج کتابخوانی در میان مردم در دورافتاده‌‌ترین نقاط این کشور می‌پردازد.

افتادن و سقوط یکی از مشکلات جدی برای سالمندان به حساب می‌آید. از این رو دانشگاه منچستر، کارزاری را برای آگاه‌سازی در مورد اهمیت برنامه‌های تقویت قدرت و تعادل سالمندان راه‌‌اندازی کرده است.

هر سال ۳۰ شهریور ماه (۲۱ سپتامبر) به عنوان روز جهانی صلح جشن گرفته می‌شود. هدف از برگزاری این روز این است که جهانی عاری از خشونت و جنگ با همکاری دولت‌ها، سازمان‌ها و مردم، دست یافتنی باشد.

طومار (دادخواست) چیست؟ طومار یک درخواست رسمی خطاب به مسئول و یا مسئولان در رابطه با یک هدف و یا موضوعی خاص می‌باشد که معمولا توسط تعداد زیادی از مردم امضا می‌شود.
در این مقاله یاد می‌گیریم چگونه یک طومار تاثیرگذار بنویسیم.

در این مقاله یاد می‌گیریم چطور در مصاحبه با رسانه‌ها بهتر عمل کنیم.

کارشناسان حوزه ترویج تلاش می‌کنند تا ابزارهای مختلفی را در اختیار دست‌اندرکاران این پروژه‌ها قرار دهند تا آنها بتوانند با توجه به شرایط و مولفه‌های هر پروژه، تاثیرگذاری کارزارشان را افزایش دهند.

۱۷ شهریور برابر با هشتم سپتامبر، روز جهانی سوادآموزی است. شعار اصلی مراسم امسال «سوادآموزی و جوامع پایدار» است، چرا که مهارت خواندن و نوشتن محرکی کلیدی برای توسعه پایدار به حساب می‌آید.

در بسیاری از بحران‌های جهانی، از جنگ تا زلزله، برخی عکس‌ها نقش‌های سرنوشت سازی بازی کرده‌اند. از عکس مردی که در میدان تیانانمن چین تنها در برابر یک تانک ایستاد و آن تانک را متوقف کرد، تا عکسی که فرار ۵ کودک از بمب‌های آتش‌زا در جنگ ویتنام را به تصویر کشید و جرقه اعتراضات گسترده‌ علیه جنگ ویتنام را در ایالات متحده و سایر نقاط جهان رقم زد.

درست است که زلزله خبر نمی‌کند، اما تجربه نشان داده است که ایجاد آمادگی در برابر زلزله یکی از موثرترین عوامل در کاهش عواقب ناشی از آن است.

سِت روگن (Seth Rogen) بازیگر و کمدین محبوب در آمریکا است. اما آلزایمر از معدود موضوعاتی است که سِت در موردش شوخی نمی‌کند، چرا که این بیماری برای او موضوعی کاملا شخصی است.

دیگر حتی مرگ هم نمی‌تواند هواداران را از تیم فوتبال مورد علاقه‌شان جداشان کند. این وعده‌ای است که کارزار یکی از تیم‌های پر طرفدار فوتبال در برزیل به هواداران خود می‌دهد.

رسانه‌ها نقش بسیار مهمی در موفقیت کارزارهای ترویجی دارند. با رعایت 8 نکته زیر می‌توانید یک استراتژی موفقیت‌آمیز برای جلب توجه رسانه‌ها و همراه کردن آنها با کارزار خود طراحی و اجرا کنید.

بیانیه مطبوعاتی، یکی از سریع‌ترین و ساده‌ترین راه‌ها برای جلب توجه رسانه‌ها و افکار عمومی به پروژه ترویجی شما می‌باشد، آن هم بدون صرف هزینه‌های هنگفت.

یک پروژه ترویجی برای آگاه‌سازی در مورد صدمات خشونت کلامی یک کارزار تصویری بین‌المللی راه‌اندازی کرده است. این پروژه ترویجی با استفاده از تصاویری تاثیرگذار تلاش دارد تا این باور غلط و قدیمی را که «خشونت کلامی به کسی صدمه‌ای نمی‌زند» به چالش بکشد.

آیا می‌خواهید بدانید چطور حامیان مالی بیشتری جذب کنید؟ می‌خواهید راه‌ و روش‌هایی را که جمع‌آوری کنندگان حرفه‌ای کمک‌های مالی استفاده می‌کنند، بدانید؟ مسلما همین‌طور است! پس این مقاله را تا انتها بخوانید.

آگهی استخدام شرکتی برای متخصص توسعه‌ وب در شهر سان‌فرانسیسکو، باعث راه‌افتادن یک کارزار مجازی توسط زنان مهندس در توئيتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی شده است.

هدف این کارزار که توسط سازمان بین‌المللی پزشکان جهان انجام گرفته، جمع‌آوری کمک‌های مالی برای تامین تجهیزات پزشکی اطفال در کشورهای در حال توسعه است.

دنیای امروز پُر است از اطلاعات، و به همین دلیل فعالان و گروه‌های ترویج‌گری تلاش می‌کنند با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، توجه و حمایت عمومی را به موضوعات پروژه‌های ترویجی خود جلب کنند.

ترویج و حمایت‌گری با طرح‌های گرافیکی خلاقانه: تصور کنید این فرزند شماست!

یکی از موضوعاتی که در سال‌های اخیر در صنعت عروسک‌سازی مورد بحث بوده‌ است، عدم تناسب عروسک‌ها با واقعیت است.

هدف این کارزار، گرامیداشت دختران و اهمیت آموزش و سوادآموزی آنها است. این درخواست نخست وزیر هند نه تنها با پاسخ مثبت مردم هند که مردم سایر کشورها مواجه شد.

در این مقاله، درباره ویژگی‌های ترویج‌گران موفق در حوزه محیط زیست و مهارت‌های مورد نیاز آنان می‌خوانیم.

بدرفتاری با سالمندان یکی از مشکلات جوامع است که بسیاری اوقات چندان به چشم نمی‌آید.

هر سال در روز ۲۴ خرداد، کشورهای مختلف دنیا، «روز جهانی اهداکنندگان خون» را جشن می‌گیرند.

همه ما می‌دانیم که کاغذهای کتاب از درخت‌ ساخته می‌شوند. اما در آرژانتین کتابی به چاپ رسیده‌ است که به درخت تبدیل می‌شود.

همه کشورها و همه اشکال حیات، چه محصور در خشکی باشند چه ساحلی، به سلامت و عملکرد سالم اقیانوس‌های جهان وابسته‌اند.

پنجم ژوئن برابر با ۱۵ خرداد، روز جهانی محیط زیست است. پیام امسال برای این روز، «هفت میلیارد رویا. یک سیاره. با احتیاط مصرف کنیم.» انتخاب شده است.

هر آنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند!

استراتژی برای شبکه‌های اجتماعی، خلاصه‌ای است از همه قدم‌هایی که می‌خواهید برای رسیدن به اهدافتان در این شبکه‌ها بردارید.

روز دوم ماه می، روز جهانی امید است که به آگاه‌سازی و حمایت از میلیون‌ها نفر که با افسردگی دست و پنجه نرم می‌کنند اختصاص دارد.

چهل روز پس از قتل فرخنده، مراسمی شامل تئاتر خیابانی و موسیقی، برای آگاه‌‌سازی، مخالفت با خشونت و گرامی‌داشت یاد فرخنده در افغانستان برگزار شد.

یکی از محبوب‌ترین راه‌های پاس داشتن این روز، کاشتن نهال است. این کار به قدری ساده است که اغلب، ارزش آن فراموش می‌شود...

در سال‌های اخیر، چاقی مفرط در آمریکا به یکی از مهم‌ترین معضلات سلامت این کشور بدل شده است.

هما‌ن‌قدر که تنها گذاشتن کودکان در بیمارستان غیرقابل تحمل است، نیاز بیماران مبتلا به آلزایمر نیز هیچ تفاوتی با این موضوع ندارد. آن‌ها نیز به اندازه کودکان آسیب‌پذیر هستند...

دانیل کریگ، بازیگر مشهور، به عنوان اولین ترویج‌گر جهانی برای از بین بردن مین‌های زمینی و خطرات مواد منفجره از سوی بان کی‌مون دبیرکل سازمان ملل برگزیده شد.

برخوردهای خشونت‌آمیز پلیس آمریکا با سیاه‌پوستان در سال‌های اخیر، منشا بسیاری حرکات ترویجی سازمان‌یافته در اعتراض به نژادپرستی شده است...

اگرچه که تنها برخی خشونت‌های بسیار شدید علیه کودکان به سرخط اخبار کشیده می‌شوند اما خشونت‌های تکراری و کوچک روزمره نیز به کودکان آسیب می‌زنند.

در این مقاله، انوع داستان‌هایی که برای ایجاد اعتماد در مخاطب پروژه استفاده می‌شود، را مرور می‌کنیم.

به دخترانتان بگویید که می‌توانند دنیا را تغییر دهند!

نهاد زنان سازمان ملل با طراحی مجموعه‌ای از آگهی‌های ترویجی، تبعیض جنسیتی گسترده علیه زنان را نشان داد.

داستان‌گویی هنر انتقال تجربه٬ احساسات و تفکرات شما در مورد یک موضوع به دیگران است.

در حالی‌که کارزارتان بزرگ‌تر می‌شود هوادارنتان را پر انرژی و فعال نگاه دارید. در این مقاله به شما می‌گوییم که چطور در میان هوادارانتان شور و شوق ایجاد کنید و افراد بیشتری را به کارزار خود جلب نمایید.

اگر می‌خواهید در جلب حمایت برای حرکت ترویجی‌‌تان موفق شوید، باید مراقب عملکرد خود در این دو موضوع باشید:
شیوه ارائه پیام و در نظر داشتن گروه مخاطبانی که می‌خواهید پیامتان را به آن‌ها منتقل ‌کنید.

پیدا کردن یک پیام مناسب برای یک کارزار، یکی از مهم‌ترین کارهایی است که شاید گاهی توجه کافی ب

با رعایت نکاتی کوچک اما مهم، می‌توانید کارایی جلسه ملاقات خود با اشخاص تاثیرگذار را به حداکثر برسانید...

کارزارهایی خلاقانه علیه خشونت خانگی با استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز

هدف این ویدیو که درواقع بخشی از یک حرکت ترویجی است، آگاه‌سازی بیشتر و عمیق‌تر درباره سوء تغذیه کشنده است. این کمپین تلاش دارد که برای اولویت‌بخشی به حل مسئله سوء تغذیه کودکان، جلب حمایت کند.

در این مقاله، اشاره‌ای داریم به سه گام مهم که می‌تواند در همراه کردن مردم و مسئولین، با حرکت ترویجی، موثر واقع شود.

به عنوان یک ترویج‌گر، نکات بسیاری هست که لازم است برای موفقیت و اثرگذاری در کار خود بدانیم.

جدب نیروهای داوطلب، برای همکاری در گسترش حرکت ترویجی، امری حیاتی است. برخی نکات مهم در جذب داوطلبان را از نظر می‌گذرانیم...

تبلیغات دهان به دهان، گرچه گستره وسیعی را در برنمی‌گیرد، اما همچنان یکی از روش‌های موثر در تبلیغات است. شما نیز می‌توانید این روش را در معرفی حرکت ترویجی خود به عموم، به کار گیرید!

ترغیب همکاری اعضای تیم، امر بسیار مهمی در کار گروهی است. به عنوان یک مدیر، شما می‌توانید از راه‌های به ظاهر ساده، از جمله کنترل زبان بدن خود، تاثیر مثبتی روی اعضای تیمتان بگذارید!

شیوه‌ راهبری یک گروه یا سازمان، باید متناسب با موقعیت، افراد درگیر و چالش‌های ویژه‌ در سازمان باشد.
در این مبحث، با شش شیوه متفاوت راهبری که می‌توانند بسته به موقعیت‌ها و شرایط گوناگون، کارآمد واقع شوند آشنا می‌شویم.

با کاربرد هشتگ # در فضای آنلاین آشنا شوید!

این مقاله نگاهی دارد به برخی عوامل کلیدی در تضعیف انگیزه کارکنان، که با اجتناب از آن‌ها می‌توانیم به کارایی بیشتر تیم و افزایش انگیزه و شکوفایی کارکنان، کمک کنیم.

متقاعد کردن دیگران، مهارتی است که در همه جنبه‌های زندگی به کار شما می‌آید. اگر در حال کار در یک پروژه ترویجی هستید، این مهارتی ضروری است که برای موفقیت در مذاکرات به آن نیاز دارید...

اغلب افراد در اولین ملاقات، در همان لحظه‌ای که شما را می‌بینند، با توجه به زبان بدنتان تصمیم می‌گیرند که آیا شما دوست‌داشتنی، قابل اعتماد، لایق و دارای سایر خ

کمپینی در اعتراض مردم به نمایندگان مجلس نپال

ترویج، ابزاری کارا و موثر را برای مواجهه با مشکلات اجتماعی، در اختیار شما قرار می‌دهد!

نگاهی به کمپینی خودجوش در استرالیا برای حمایت از مسلمانان شهر سیدنی

سوم دسامبر، روز جهانی افراد دارای معلولیت

روبانی که به نمادی جهانی برای حمایت‌گری تبدیل شد!

مهارت‌های ارتباطی در پروژه‌های ترویجی نقشی کلیدی دارند. در این مقاله به بررسی یازده نکته کلیدی در برقراری ارتباطی موثر می‌پردازیم.

هلن کلر نه تنها به عنوان نابینا-ناشنوایی که ناممکن را ممکن ساخت، شناخته می‌شود، بلکه نقش او به عنوان یک ترویج‌گر که توجه جهانی را به حقوق نابینایان جلب نمود، بسیار ماندگار و حائز اهمیت است.

پروین اعتصامی و ترویج حقوق زنان

زبانی که ملاله در برابر برخورد سراسر نفرت طالبان نسبت به دختران و حق تحصیل آنان در پیش گرفت، زبانی پر از شفقت، اراده و پایداری بود...

شهری بهتر با دوچرخه‌سواری!

ترویج‌گر محیط زیست - داستانی از برزیل

مهاتما گاندی یکی از مهمترین رهبران و مدافعان حقوق مدنی مردم هند بود. خیلی ها، وی را به عنوان یکی از مهمترین ترویج‌گران تاریخ می شناسند...

باغچه‌بان، اولین ناشر کتاب کودک در ایران، ترویج‌گر آموزش ناشنوایان و از معدود مردانی بود که در زمان خود، برای آموزش زنان کوشید...

کینگ در سال ۱۹۲۹ در شهر آتلانتا به دنیا آمد. شهری در ایالت جورجیا، که مانند بسیاری از شهرهای دیگر آمریکا، هنوز متاثر از قوانین نژادپرستانه بود و زندگی سیاهپوستانی چون وی را با نابرابری‌های زیادی همراه می‌کرد.

کارسون، مروج عشق به محیط زیست!

در نتیجه فعالیت‌های منال و پایداری‌اش برای رانندگی‌های پی در پی در شهر، در روز ۱۷ ژوئن ۲۰۱۱ صدها زن به دعوت وی در خیابان رانندگی کردند...

نگاهی بر چهار مشخصه پروژه‌های ترویجی موفق

گیاه‌خواری کارمندان سازمان محیط زیست برای حفاظت از زمین

روز جهانی کتاب برای اولین بار برای بزرگداشت نویسنده رمان مشهور دن کیشوت - میگل دِ سِروانتِس توسط کتابفروشان اسپانیایی پایه‌گذاری شد.

نکاتی برای استفاده موثر از شبکه‌های اجتماعی

نقش «من» به عنوان عضوی از جامعه، در این زمینه چیست؟

کاشتن درختان در مناطق شهری برای به وجود آوردن آنچه نفس شهر می‌نامیم، اهمیت زیادی دارد.

در بخش دوم گفتگو با یکی از فعالان محیط زیست در حوزه حفاظت سمندر لرستانی از طریق آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی، به بررسی مدیریت ذی‌نفعان و استراتژی رسانه‌ای این پروژه می‌پردازیم.

در این مقاله می‌خوانیم که چگونه آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی توانسته در نجات سمندر امپراطور (سمندر لرستانی) از انقراض نقشی کلیدی بازی کند.

گونه‌های جانوری متعددی در سراسر کره زمین، در معرض خطر انقراض هستند؛ گونه‌های بسیاری هم در چند دهه آینده به لیست گونه‌های در حال انقراض اضافه خواهند شد.

ظروف یک‌بار مصرف پلاستیکی سرطان‌زا و غیرقابل بازیافت‌اند. به جای آن‌ها از ظروف بازیافت‌پذیر مثل ظروف با پایه ذرت استفاده کنیم.

روز بدون پلاستیک را برای کاهش مصرف طراحی کردیم.

راهی برای کاهش دشمنان طبیعت

پیشنهاد اختصاص یک روز ویژه این گونه نادر جانوری یکی از اقدامات جالب و تحسین‌برانگیز فعالان محیط زیست برای حفظ این گونه جانوری است.

تحقیقات نشان داده است که اگر عادت به مطالعه در سنین کم در کودکان ایجاد شود، اثر ماندگارتری خواهد داشت.

دیابت یکی از شایع‌ترین بیماری‌های دنیاست. امروز بیشتر از ۳۷۰ میلیون نفر درسراسر دنیا به دیابت مبتلا هستند.

تعامل جامعه چیست و چرا برای سلامت جامعه مهم است؟

با هدف کاهش تصادفات بی‌شمار و مرگ‌آور رانندگی، کمپین «می‌توان صبر کرد» در سال ۲۰۱۰ با تمرکز بر آگاه‌سازی و آموزش افراد –به ویژه نوجوان و جوانان زیر ۲۰ سال- درباره خطر پیامک دادن هنگام رانندگی به راه افتاد.