کارزار

چطور به اعضای کمپین خود انگیزه فعالیت بدهیم؟

وقتی شما یک حرکت ترویجی را آغاز می‌کنید، با معرفی کارزار و هدف خود، در وهله اول گروهی از مخاطبان، به عنوان داوطلبان و یاریگران حرکت ترویجی، با شما همراه می‌شوند.

انیمیشن ۳: «ذی‌نفعان، نگاهی دیگر»

اگر به فکر اجرا و پیاده‌سازی یک پروژه ترویجی هستید، «شناسایی و مدیریت ذی‌نفعان» یکی از مهمترین چالش‌های پیش روی شما است. در این انیمیشن نگاهی داریم به چگونگی مدیریت ذی‌نفعان.

ترویج یعنی: مشارکت فعالانه برای ساختن جامعه، به جای شکایت از خرابی‌ها

مشارکت فعالانه، جزو جدایی ناپذیر حرکت ترویجی است. یک ترویج‌گر، تنها به حرف زدن بسنده نمی‌کند؛ او اهل عمل است. ترویج‌گر، حرکت می‌کند، حرکت می‌آفریند و به حرکت در می‌آورد. حرکتی در راستای ساختن جامعه.

ترویج یعنی: گسترش آگاهی عمومی

گسترش آگاهی، یکی از اهداف و دستاوردهای اصلی پروژه‌های ترویجی است. با گسترش آگاهی است که دیدگاه و بینش افراد نسبت به مسائل پیرامونشان متحول شده وبه تبع آن، رفتار آن‌ها دچار تغییر می‌شود.

چطور داستان‌ شخصی خود را ابزار ترویج کنیم

یک داستان واقعی و ساده قدرتی در خود دارد که می‌تواند مردم را به همذات‌پنداری و همراهی وادارد؛ همین نیروی نهفته در داستان‌گویی است که آن را به ابزار قدرتمندی در دست ترویج‌گران تبدیل کرده است.

روز جهانی محیط زیست گرامی!

پنجم ژوئن برابر با ۱۵ خرداد، روز جهانی محیط زیست است. پیام امسال برای این روز، «هفت میلیارد رویا. یک سیاره. با احتیاط مصرف کنیم.» انتخاب شده است. در مورد این روز، در اینجا بیشتر بخوانید.

منابع تامین مالی در پروژه‌های ترویجی

پیکره هر فعالیت ترویجی برای حرکت، نیاز به انرژی دارد. یکی از منابع تامین‌ این انرژی، منبع مالی است. حامیان مالی، تقویت‌کننده و ضامن ادامه فعالیت‌های ترویجی هستند. بنابراین بسیار مهم است که آنان را به‌درستی شناخته، مواضع‌شان را تحلیل کرده و استراتژی برقراری ارتباط با هر یک از آنان را تدوین کنیم...

حرکت ترویجی‌تان را تصویری کنید!

شاید وقتی ده‌ها سال پیش تصاویر صامت به شکل معجزه‌آسایی روی پرده‌ سینما در معرض دید عموم قرار گرفت، کسی نمی‌دانست که گستره نفوذ رسانه‌های تصویری، تا به کجا خواهد رسید. امروزه رسانه‌های تصویری، توجه زیادی را به خود جلب می‌کنند و به نوعی هدایت‌کننده افکار عمومی هستند. اکنون همه ما می‌دانیم که برای پیدا کردن جایی درمیان مردم، اول باید به چشم آن‌ها بیاییم!

برای پروژه ترویجی خود، نام و نشان و علامت سمبلیک (آرم) انتخاب کنید

در سال‌های اخیر، استفاده از الگوها و تجربه شرکت‌های موفق تجاری توسط فعالان اجتماعی (حتی در فعالیت‌های عام‌المنفعه)، بسیار متداول شده است. حرکت‌های اجتماعی سعی می‌کنند عوامل موفقیت شرکت‌های تجاری را آموخته و سپس آن‌ها را با اهداف و زمینه کاری خود متناسب‌سازی کرده و به کارگیرند. یکی از این الگوها «برندسازی» است. ساخت برند و شناساندن آن  به مردم، قدم بزرگی در موفقیت شرکت‌های تجاری، و بلکه اولین و مهم‌ترین قدم است.