حرکت ترویجی‌تان را تصویری کنید!

شاید وقتی ده‌ها سال پیش تصاویر صامت به شکل معجزه‌آسایی روی پرده‌ سینما در معرض دید عموم قرار گرفت، کسی نمی‌دانست که گستره نفوذ رسانه‌های تصویری، تا به کجا خواهد رسید. امروزه رسانه‌های تصویری، توجه زیادی را به خود جلب می‌کنند و به نوعی هدایت‌کننده افکار عمومی هستند. اکنون همه ما می‌دانیم که برای پیدا کردن جایی درمیان مردم، اول باید به چشم آن‌ها بیاییم! همین دیدگاه باعث شده شرکت‌ها، سازمان‌ها و حتی بنگاه‌های اجتماعی و حرکات ترویجی که نیاز به برقراری ارتباط با عموم دارند، انتقال پیام به صورت بصری را به عنوان یک ضرورت، در صدر اولویت‌های خود قرار دهند.

در ادامه، اینفوگرافیک مدرسه پرتو را در مورد اهمیت و چگونگی انتقال پیام به شکل بصری مشاهده کنید.

 

 

نظرات

این حرف ها بسیار تاثیرگذار بود. در حدی که بسیار نهادینه در من انگیزه ایجاد کرد. برای شروع و تمرین در راستای دلنگرانیم از دوستانی که روز به روز بیشتر سیگار می‌کشن تصمیم گرفتم تصویر سازی کوچکی کنم برای شبکه‌ّای اجتماعی.

سلام برشما،
خوشحالیم که این اینفوگرافیک تاثیرگذار بوده. دلنگرانی شما بسیار مهمه. اینفوگرافیک مدرسه پرتو در مورد سیگار کشیدن را هم می توانید در این لینک ببینید:
http://bit.ly/1HuVwbk

من هم تصویرسازی کوچیکی به همین بهانه کردم. https://twitter.com/Amirography/status/614688292630474752

اما شاید علاقه من به حفظ محیط زیست که الان به صورت یک فعال محیط زیست بودن خودش رو نشون داده، از یک تجربه میاد در مهدکودک، که از طرف مهدکودک به راه‌پیمایی روز هوای پاک رفتیم و روزنامه خراسان اون روز باهام مصاحبه کرد. تا ماه‌ها بعد از اون کسایی که اطرافم سیگار می‌کشیدن رو دنبال می‌کردم تا این که در نهایت ترک کردن.
البته باید بگم که دیگه کسایی که سیگار می‌کشن رو دنبال نمی‌کنم :)) اما بهرصورت یک تجربه خاص باعث شد که ریشه‌ی فعال محیط زیست بودن در من شکل بگیره.
در نتیجه هرچند همیشه امکانش نیست، اما تاثیر تجربه رو هم نباید دست کم بگیریم. مخصوصا در سنین کودکی. کتاب کودک و طبیعت به همین موضوع اشاره می‌کنه.

ممنون از تلاش تخصص شما دوستان ترویج گر اگاهی

با سلام،من بطور اتفاقى از صفحه شما ديدن كردم.من در صدد تاسيس مهدكودكى هستم كه قوانين شهروندى رو در قالب فضا،داستان،..اموزش دهم و روى ديوار ها به جاى نقاشى هاى بى محتوا حقوق كودكان رو به تصوير بكشم و اينكه يك روز در هفته روز طبيعت باشه اينكه بچه ها با كارهاى كوچيكشون براى حفظ طبيعت تلاش كنن