چطور به اعضای کمپین خود انگیزه فعالیت بدهیم؟

وقتی شما یک حرکت ترویجی را آغاز می‌کنید، با معرفی کارزار و هدف خود، در وهله اول گروهی از مخاطبان، به عنوان داوطلبان و یاریگران حرکت ترویجی، با شما همراه می‌شوند. این افراد عضو کمپین و کارزار شما و به نوعی همکار شما محسوب می‌شوند. انگیزه‌بخشی به آن‌ها در حفظ ارتباط و امتداد کمک و همکاری، موضوعی بسیار حیاتی و تعیین‌کننده برای کمپین است. اگر این افراد به‌درستی مدیریت شوند، گروه‌های تازه‌ای را به کارزار جذب می‌کنند و اگر انگیزه‌شان را از دست بدهند، حاصل تلاش‌های شما به باد می‌رود؛ و این چالشی است که بیشتر کارزارها با آن مواجهند!

سازمان غیردولتی محک با شفاف‌سازی اثر فعالیت اعضای کمپین در زندگی کودکان مبتلا به سرطان و تغییری که اعضاء قادر به ایجاد آن هستند، انتشار گزارش‌های عملکرد،  به روزرسانی اخبار فعالیت‌ها،‌ تعریف دقیق نقش‌های مختلفی که داوطلبان می‌توانند در همیاری با موسسه داشته باشند و اثر این نقش‌ها بر فعالیت موسسه و کودکان تحت پوشش آن و... توانسته راه‌حل‌های موثری را برای غلبه بر این چالش بیابد.

در همین راستا باید گفت، نگاهی به کارزارهایی که در جذب حمایت مردمی، موفق عمل کرده‌اند و الگوبرداری از روش عمل آن‌ها، می‌تواند کمک‌کننده باشد. ما در این اینفوگرافیک سعی کرده‌ایم برخی نقاط مشترک در الگوهای موفق را پیش روی شما قرار دهیم.