درباره ما

اولین دوره‌های آموزشی مدرسه «پرتو»، در سال ۱۳۸۹ در راستای آموزش «کارآفرینی اجتماعی» و با هدف توسعه راه‌حل‌های عملی برای مشکلات اجتماعی، آغاز شد.

پس از سه سال تجربه موفق در حوزه اشاعه مهارت‌های کارآفرینی اجتماعی، دست‌اندرکاران مدرسه پرتو بر آن شدند تا با توجه به نیاز دانش‌آموخته‌گان مدرسه و خلاء آموزشی موجود، شاخه‌ای را نیز در حوزه «ترویج و حمایت‌گری» ایجاد کنند.

تمرکز دوره‌های ترویج، آموزش مهارت‌ها و راهکارهایی برای حل مشکلات اجتماعی پیرامون با کسب مشارکت گروه‌های تاثیرگذار و افزایش آگاهی شهروندان است.

با توجه به مهارت‌های مورد نیاز در فعالیت‌های مختلف ترویجی ، دوره‌های آموزشی مدرسه در حال حاضر در لینک زیر لیست شده است:

 

دوره‌های آموزشی مدرسه

 

ارزش‌های ما:

کار تیمی: ما همکاران مدرسه پرتو با به رسمیت شناختن سبک‌های کاری مختلف، دست در دست و گام به گام در کنار یکدیگر، جهت دستیابی به اهداف مدرسه گام برمی‌‌داریم.

شفافیت فرایند آموزش: پرتو نسبت به منابع کسب دانش، فرآیند و تکنیک‌های آموزشی، محتوای دوره‌های درسی و کلیه فعالیت‌ها و قواعد و مقررات مدرسه شفاف عمل می‌کند.

حریم خصوصی: همراهان مدرسه پرتو می‌توانند با نام خود و یا نام کاربری انتخابی در مدرسه عضو شوند. پرتو، اطلاعات شخصی افراد را با هیچ فرد، موسسه و یا سازمان سومی (برای تبلیغات و یا سایر دلایل) به اشتراک نمی‌گذارد.

توانمندسازی: طراحی دوره‌های آموزشی مدرسه پرتو با هدف «توسعه پایدار» و در راستای افزایش مهارت‌های تحلیلی، حل مساله، مشارکت اجتماعی و تصمیم‌گیری صورت می‌گیرد. از این رو دانشجویان ما به جای «دریافت پاسخ مسئله» از تسهیل‌گران دوره، می‌آموزند که «چگونه یک مسئله را حل نمایند».

یادگیری جمعی: طراحی دوره‌های آموزشی مدرسه پرتو بر پایه یادگیری دانشجویان در کنار یکدیگر و از یکدیگر طراحی شده است. ارزش افزوده دوره‌های مدرسه پرتو استفاده از تجربیات تک‌تک شرکت‌کنندگان در دوره‌هاست.

کاربردی بودن: مدرسه پرتو بر موضوعات تئوریک تکیه نمی‌کند. مباحث و محتوای آموزشی دوره‌های پرتو شامل مثال‌های عملی و واقعی و راه‌حل‌های اجرایی‌ست. از این رو، دوره‌های آموزشی مدرسه پرتو، می‌تواند برای دست اندرکاران اجرای پروژه‌های ترویج و حمایت‌گری، خیریه و یا عام‌المنفعه بسیار مفید واقع شود.

برابری: دانشجویان مدرسه پرتو از هر روستا، شهر و یا استان و با هر نوع عقیده و تاریخچه، دارای «حقوقی برابر» برای حضور در دوره‌ها هستند. تنها ملاک پذیرش دانشجو در مدرسه پرتو برای دانشجویان جدید، «کیفیت فرم ثبت نام دوره» و برای دانش‌آموختگانی که در کلاس‌های قبلی شرکت کرده‌اند، «میزان مشارکت آن‌ها در دوره‌های قبلی» و «کیفیت فرم ثبت نام در دوره جدید» است.

 

مدرسه ترویج وحمایت‌گری پرتو فعالیت خود را از سال ۹۱ و با پشتیبانی موسسه اوراسیا آغاز کرده و خدمات آن با هدف افزایش مهارت‌های مدیریتی و ترویجی ارائه می‌شود. مدرسه پرتو هیچ جریان سیاسی را در ایران و یا سایر نقاط جهان حمایت نمی‌کند.