ترویج‌گری حقوق معلولان - گام نخست

پیغام وضعیت

برای تکمیل فرم ثبت نام لازم است در تارنمای مدرسه حساب کاربری ایجاد کنید.
تاریخ شروع دوره: 
1395/11/01
تاریخ پایان دوره: 
1395/12/07
فرصت ثبت نام: 
1395/10/20

اگر در حوزه حقوق افراد دارای معلولیت مشغول به فعالیت هستید، شناخت کامل کنوانسیون (پیمان‌نامه) بین‌المللی حقوق معلولان، برای ثمربخشی به حرکت‌ شما، گامی ضروری و مؤثر است. در این دوره یک ماهه، با اصول اولیه این کنوانسیون و حقوق معلولین از دیدگاه حقوق بشر، آشنا می‌شویم. به این می‌پردازیم که معلولان در کشور ما با چه چالش‌ها و نیازهایی روبرو هستند و روش‌های عملی پرداختن به این نیازها را بررسی می‌کنیم.

این دوره چهار هفته‌ای آنلاین شامل سرفصل‌های زیر است:

  • هفته اول - معرفی کنوانسیون (پیمان‌نامه) بین‌المللی حقوق معلولان: معلولیت یعنی چه؟ هدف کنوانسیون حقوق معلولان چیست؟ وابستگی این حقوق با یکدیگر و با زندگی روزمره افراد دارای معلولیت چیست؟ پیامدهای عملی برداشت‌های متنوع از این پیمان‌نامه چیست؟

  • هفته دوم - حق اشتغال: معنای دسترسی برابر به امکان اشتغال و پیشرفت حرفه‌ای چیست؟ رفع تمامی اشکال تبعیض، به منظور دسترسی به فرصت‌های برابر شغلی چه اهمیتی دارد؟

  • هفته سوم - حق تحصیل و آموزش فراگیر: حق آموزش در تمامی سطوح، که پیشرفت ذهنی و فیزیکی افراد دارای معلولیت را نیز شامل می‌شود تا بتوانند به حداکثر پتانسیل خود دست یابند، به چه معناست و چه ابعادی دارد؟

  • هفته چهارم - حق دسترسی آسان: اهمیت دسترسی برابر و آسان معلولین به انواع فضاهای فیزیکی، وسایل حمل و نقل، اطلاعات و تکنولوژی ارتباطی چیست؟

فعالیت تکمیلی:‌ پس از اتمام دوره، شرکت‌کنندگان به منظور یادگیری مهارت‌های تسهیل‌گری در یک کارگاه دو ساعته شرکت می‌کنند تا قادر به انتقال مفاهیم دوره به سایرین باشند.

 

این دوره برای چه کسانی طراحی شده است؟

  • متخصصان، فعالان و علاقمندان حوزه حقوق معلولین شامل فعالان مستقل و همین‌طور مدیران، داوطلبان و اعضای مؤسسات، سازمان‌های مردم نهاد و انجمن‌هایی که فعالیت‌های مرتبط در حوزه حقوق معلولان دارند.

  • افرادی که به کار در مؤسساتی اشتغال دارند که به هر نحو به معلولین خدمات‌رسانی می‌کنند.

 

ثبت نام در دوره

برای ثبت نام در کلاس‌ها لازم است ابتدا عضو تارنمای مدرسه شوید، سپس با نام کاربری و رمزعبور وارد شده و فرم ثبت نام را تکمیل کنید. پس از ثبت نام، پیامی مبنی بر دریافت فرم ثبت نام توسط مدرسه، مشاهده می‌کنید و نامه تاییدیه دریافت فرم نیز به آدرس ایمیل شما فرستاده خواهد شد. اگر تا یک ساعت پس از تکمیل و ثبت فرم، ایمیلی دریافت نکردید، با ما به آدرس info@partotarvij.org مکاتبه کنید.

 

 

نظرات